Natalia walczyła jak lwica

Mistrzostwa Europy w Sumo ze szczęśliwym finałem dla Akademii Judo. Natalia Brzykcy zajęła trzecią lokatę w zawodach drużynowych rozgrywanych w Tbilisi. W dowód uznania, trenerzy kadry narodowej Marek Konieczny i Andrzej Jedynak podarowali jej puchar.

Zawodniczka z Poznania stoczyła dwie batalie w zawodach drużynowych. Pierwszą przegrała, pomimo fantastycznej walki, zaś drugą – decydującą o medalu – wygrała, dzięki czemu Polska uplasowała się na najniższym stopniu podium. – Cieszę się z tego, co mam. Poziom był bardzo wysoki. Zawodniczki ważyły nawet o 80 kg więcej, co w sumo stanowi ogromną różnicę. Na tę samą kwestię zwraca uwagę Radosław Miśkiewicz, jej trener klubowy, współtwórca sukcesu: – Natalia miała naprawdę wysoko postawioną poprzeczkę. Tak samo było zresztą w zawodach indywidualnych, w których nie odniosła sukcesu, przegrywając dwie walki. Ktoś, kto nie widział walk może pomyśleć, że to nie był udany występ, lecz nic bardziej mylnego! Natalia walczyła jak lwica. Zresztą puchar podarowany przez trenerów kadry o czymś świadczy!

– Bardzo dziękuję trenerowi Radkowi za wsparcie! – czytamy na koncie facebookowym Natalii. Zawodniczka odnosi  sukces za sukcesem trenując w poznańskim klubie. W swojej bogatej kolekcji ma już medale wszystkich najważniejszych polskich i światowych imprez w judo. Teraz dołożyła sukces w sumo. Skład brązowej drużyny ze stolicy Gruzji uzupełniły Sara Król, Olimpia Robakowska oraz Wiktoria Maćkowiak.

Na zdjęciu: Natalia Brzykcy z trenerami kadry narodowej (po lewej Andrzej Jedynak, po prawej Marek Konieczny).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*