O wywiadzie, którego nie było

Spotkaliśmy się z Arletą Bojke — autorką książki  „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”,  absolwentką WNPiD UAM, reporterką „Wiadomości” TVP1, byłą korespondentką TVP w Moskwie, laureatką Wiktora w kategorii Dziennikarz roku 2014, a także gali MediaTory 2014 w kategorii TORpeda.

Podczas pierwszej części spotkania, które prowadził dr J. Jakubowski,  opowiadała ona o ciekawych momentach związanych z pisaniem. Książka powstała na podstawie nagranych materiałów. Tytuł skomentowała słowami: „Prosiłam o wywiad kilka, kilkadziesiąt razy, i wszystkie prośby były odrzucone”. Setki dziennikarzy chcą przeprowadzić wywiad z tym człowiekiem, a udaje się tylko nielicznym.

„Władimir Putin. Wywiad, którego nie było” to reportaże. A. Bojke była w samym centrum różnych wydarzeń. To relacje z Donbasu, od samego początku okupacji, to aneksja Krymu ze szczegółami, które w telewizji nie były prezentowane, wreszcie to analiza polityki Putina, pokazanie Rosji nieco z innej strony – nie tej wielkiej i nie bogatej, w pewnej mierze sprostowanie stereotypów.

Studenci zadawali pytania autorce, nie tylko związane z książką. Interesowało ich, jaką przyszłość autorka prognozuje dla obu krajów, jacy są ich zwykli mieszkańcy. No i czy Krym wróci z do Ukrainy.

Fot. Diana Chomiaczuk

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*