Relaks z dystansem

Czerwcowy długi weekend trwa w najlepsze. Perspektywa kilku dni wolnych zachęciła wiele osób do wyjazdów. Jak jest nad Bałtykiem? 

Trzeba przyznać, że pogoda w Wielkopolsce ostatnimi dniami bywała kapryśna. Na przemian ulewny deszcz lub parne powietrze. Potrzeba zmiany! Śmiałków do kąpieli w Bałtyku nie brakuje, jednak po wyjściu z wody, ochłodzonego ciała nie można ogrzać promieniami słonecznymi. Pogoda nie rozpieszcza chcących nabrać nadmorskiego koloru. Jednak każdy wolny czas należy wykorzystać najpełniej, jak to możliwe. O tym doskonale wiedzą, choćby ci, którzy długi weekend postanowili spędzić w Rewalu. Na każdą pogodę jest sposób. Brak prażącego słońca sprzyja dłuższym wycieczkom rowerowym, toteż na ścieżkach rzeczywiście jest dość tłoczno. Co więcej, niesamowicie przyjemne orzeźwienie daje lekki wiatr. Na pewno nie narzekają nań spacerowicze, którzy  – jak i ja – postanowili wybrać się do sąsiedniej miejscowości, do Trzęsacza, by zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła  na skraju klifu. Przechadzając się po deptaku, prowadzącym na plażę i krótkie molo, można podziwiać śliczne pamiątki. Nie tylko łasuchów w wielu miejscach kusi się przepysznymi lodami, goframi, czy szybkimi przekąskami typu fast food.

Dodatkowym atutem wyjazdu nad morze jest możliwość tymczasowego zapomnienia o pandemii. Świeże powietrze, morskie fale, zapach smażonej ryby – nie może być piękniej. Oczywiście, z zachowanym dystansem społecznym. Koronawirus przypomina o sobie jedynie w restauracjach, gdzie część stolików jest wyłączona z użytkowania, a chcąc skorzystać z jednego z dostępnych, wpierw należy poczekać aż obsługa dokładnie go zdezynfekuje. Jednak nie wpływa to znacząco na radosną atmosferę, która wyraźnie udziela się każdemu, kto odwiedza Rewal.

Dzisiaj słońce też poskąpi nam promieni. Według AccuWeather, ma być 25 stopni, zachmurzenie zmienne i możliwe (25%) opady, jutro nieco chłodniej (22 stopnie), częściowo słonecznie i też opady, natomiast od poniedziałku przeważnie słonecznie. Można by powiedzieć: złośliwość natury.

Fot. Patrycja Kozłowska

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*