Znów wzbiją się w niebo

Wczoraj o północy otwarte zostały granice w strefie Schengen. Oznacza to, że po pandemicznej przerwie, możemy już je swobodnie (poza Słowacją, Słowenią, Maltą) przekraczać; kontrole – bez sanitarnej – prowadzone są jedynie wyrywkowo, jak przed zamknięciem.  

Dobra informacja jest również taka, że osoby wracające zza granicy nie muszę przechodzić obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Podróżni zyskają na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP. Nie będą musieli odbywać kwarantanny. Kraje sąsiadujące z Polską zostały już poinformowane o ruchu Polski. Dzięki temu mają czas na przygotowanie się na zmiany – podaje resort spraw wewnętrznych  i administracji. Jednak nadal zostaną zamknięte granice zewnętrzne UE.

Nowa sytuacja ożywi ruch lotniczy, który do tej pory, po częściowym zniesieniu obostrzeń, możliwy był jedynie na terytorium kraju. Lotnisko Ławica w Poznaniu na swojej stronie przygotowało już rozkład lotów z uwzględnieniem lotów międzynarodowych. Pierwszym miastem, do którego polecimy już 15 czerwca jest Londyn (Wielka Brytania). Od 17 czerwca loty odbywać się będą do: Birmingham (Wielka Brytania), Eindhoven (Holandia), Kutaisi (Gruzja), Oslo (Norwegia) oraz Paryża Beauvais (Francja). Natomiast 18 czerwca polecimy do Kijowa (Ukraina). Więcej przeczytać można na stronie: www.airport-poznan.com.pl

Decyzje o wznowieniu lotów leżą po stronie przewoźników i są podejmowane w oparciu  o obowiązujące w danych krajach restrykcje.

Fot. Andrzej Piechocki

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*