Nie pojadę do Karpacza!

Sobotni wieczór. Przeglądam swój profil na Facebooku. Znajomy udostępnił mi post  informujący o konkursie ogłoszonym przez znany Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Zaintrygował mnie, tym bardziej że główną nagrodą był tygodniowy bezpłatny pobyt dla czterech osób w luksusowym pokoju.

Zacząłem kusić los. Zgodnie z instrukcją, udostępniłem publicznie informację oraz wpisałem w komentarzach swoje imię. Teraz pozostało tylko czekać do następnego dnia na ogłoszenie zwycięzców. „Ciekawym” krokiem ogłaszającego konkurs była wieczorna informacja, iż w w związku z dużym zainteresowaniem wyniki zostaną ogłoszone dzień wcześniej, a więc jeszcze wieczorem.  Dało mi to „do myślenia”,  jednak – mając na uwadze mój totalny brak szczęścia w konkursach – szybko o tym zapomniałem. Nie na długo. Po godzinie 22 pojawiła się lista zwycięzców. Jakże mile zostałem zaskoczony –  jestem wśród nich.  Warunkiem uzyskania nagrody było kliknięcie w podany link. Tamże pozostało już tylko pobrać do wypełnienia stosowny formularz. I tu zostałem niemile zaskoczony. Pojawił się bowiem numer smsa do wysłania. To wzbudziło moje podejrzenia. Po sprawdzeniu opłaty ( ponad 30zł ! ), wkurzony zablokowałem stronę.

We wtorek zaintrygowała mnie w internecie informacja zatytułowana „Udawali luksusowy hotel w Karpaczu. Oszukali 80 tys. internautów”. Na stronie  www.wroclaw.wyborcza.pl czytam: ”Na Facebooku pojawił się w weekend konkurs, w którym można było wygrać tygodniowy pobyt w Hotelu Gołębiewski. (…) Profil facebookowy, gdzie ogłoszony został konkurs, wyglądał, jakby należał do Hotelu Gołębiowski. Znajdowało się tam zdjęcie obiektu i nazwa „Hotel Karpacz”. Główną nagrodą był tygodniowy pobyt w jednym z pokoi. Żeby wygrać, wystarczyło udostępnić post i zostawić imię oraz nazwisko w komentarzu. Instrukcję wykonało prawie 80 tys. internautów”.

Krótko po północy Hotel Gołębiewski na swoim facebookowym profilu poinformował, że nie ogłosił konkursu za pośrednictwem portalu Facebook. Dyrekcja Hotelu i Policja proszą poszkodowane osoby o złożenie zeznań w najbliższym komisariacie – tylko w taki sposób można doprowadzić do ukarania oszustów. Pytania prosimy kierować do osób, które wysłały Państwu wiadomość o wygranej, nie do Hotelu Gołębiewski w Karpaczu – to nie Hotel zamieścił post z informacją o „konkursie”.”

Fot. fragment zrzutu ekranu https://www.facebook.com/HotelGolebiewskiKarpacz/

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*