To nie był spadek formy

W ostatnim czasie wielu kibiców Borussii Dortmund zastanawiało się, dlaczego w podstawowym składzie brak ich ulubionego skrzydłowego Mario Goetze. Niestety, nie było to związane z ewentualnym spadkiem jego formy. Przyczyną, jak się okazuje, są poważne problemy ze zdrowiem.

Tę informację podał niemiecki dziennik ”Bild”. Piłkarz rozpoczął już leczenie farmakologiczne w specjalistycznej klinice. Jest ono związane z ujawnionymi zaburzeniami metabolicznymi. ”Klub nie zdradził, czytamy na stronie www.sportowefakty.wp.pl, co kryje się pod terminem „zaburzeń metabolicznych”. Cytowany przez „Bild” naukowiec Ralf Ohrmann mówi z kolei: – To niemożliwe, aby dokładnie stwierdzić, którą konkretnie Goetze ma chorobę. Jego objawy wskazują na kilka. Najbardziej prawdopodobną jest miopatia metaboliczna. To zaburzenie pracy mięśni spowodowane złym metabolizmem.”

”Dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc, poinformował, że klub jest bardzo zadowolony, iż w końcu udało się lekarzom ustalić powody stałych problemów zawodnika. Teraz władze zrobią wszystko, aby Goetze mógł jak najszybciej zdrowy wrócić do gry.” Tę informację podaję za www.bundesliga.onet.pl

Mario Goetze to mistrz świata z 2014 roku, złoty medal zdobył z reprezentacją Niemiec. Ma na koncie sześćdziesiąt występów międzynarodowych, w których strzelił siedemnaście bramek. Latem 2016 był bohaterem najgłośniejszego transferu w Niemczech. Z Bayernu Monachium powrócił bowiem do Borussii Dortmund.

Fot. https://www.facebook.com/MarioGoetze.Official/photos/a.191434987558434.35326.185923878109545/1161945350507388/?type=3&theater

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*