Nie zwalnia tempa

Jubileuszowy maj dobiegł końca, ale Biblioteka Raczyńskich nie zwalnia tempa. W najbliższych dniach zaprosimy na spotkanie o poezji, podróżach  oraz na dwa  wydarzenia dla dzieci – ostatnie przed wakacjami 3TATY, 4 ŻYWIOŁY oraz wspólne czytanie fraszek, które przypominają o znaczeniu łaciny. Pozostałe wydarzenia czerwcowe dostępne są na stronie:  http://www.bracz.edu.pl/events/2019-06/

 5 czerwca (środa) , godz. 17.30. Filia 12/46 ul. Arciszewskiego 27. „Indie czyli świat”. Spotkanie z Markiem Pindralem. Wędrując po Indiach, zobaczył kraj kontrastów, w którym można wejść na ośnieżony szczyt i przejść się po egzotycznej plaży. Obserwować wielkie bogactwo i ogromną biedę. Refleksje i wrażenia zawarł w wydanej w 2018 roku książce „Indie czyli świat”, która będzie tematem spotkania w filii.

5 czerwca (środa), godz. 18.00. Pracownia-Muzeum J.I. Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14. Spotkanie autorskie z Maciejem Grelą (ur. 1953), poeta i lekarz. Oddany zawsze poezji konkretnej – pediatrii. Wiersze pisane na marginesach recept ukazywały się dotąd sporadycznie w „Nurcie” (debiut 1984 r.), „Gazecie Malarzy i Poetów”, „Protokole Kulturalnym”. Audycje w Radiu Merkury i Radiu Emaus oraz nieliczne wieczory autorskie objawiły nieprzeciętną w swej formie dykcję poetycką. „Order ostu”, debiut książkowy autora, ukazał się w 2019 roku nakładem wydawnictwa Biblioteka Telgte.

 8 czerwca (sobota), godz. 11.00. Biblioteka dla dzieci, wejście od al. Marcinkowskiego 23. Czytanie „Silva rerum czyli łacina hasa po łąkach i lasach”. Jak dziś namówić dzieci do nauki łaciny? Dowcipną formą i humorem. Nawiązujące do antycznej tradycji bajki zwierzęcej, teksty Moniki Miazek-Męczyńskiej są świetnym sposobem na naukę znanych łacińskich sentencji, które podane zostają w ciekawej i zabawnej formie. Podczas spotkania autorka, pracująca w Instytucie Filologii Klasycznej UAM, przeczyta swoje fraszki i zachęci do poznawania łacińskich cytatów.

 8 czerwca (sobota), godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, wejście od al. Marcinkowskiego 23. 3TATY, 4 ŻYWIOŁY. Płonące góry i gwiazdy. Ostatnie w tym półroczu spotkanie pozwoli dzieciom poznać tajemnice wulkanów i meteorytów. Nie zabraknie też opowieści o meteorycie z Moraska, którego historię przedstawią naukowcy z Instytutu Geologii UAM. Po wakacjach cykl 3TATY, 4 ŻYWIOŁY wróci w Filii Naramowickiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*