Niektórzy otrzymają prawo startu

Rosja wykluczona z olimpiady. Tę decyzję – w konsekwencji wielkiej afery dopingowej w tym kraju – ogłosił Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Mogą być jednak wyjątki.

Sportowcy, którzy wypełnią kryteria kwalifikacyjne i nie są skażeni dopingiem, otrzymają prawo startu w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Nie będę mogli jednak startować pod rosyjską, ale pod neutralną flagą. W przypadku zdobycia złotego medalu nie usłyszą również hymnu swojego państwa, ale olimpijski.

Na razie nie wiadomo czy Federacja Rosyjska pozwoli czystym sportowcom wziąć udział w igrzyskach, czy ogłosi ich bojkot. Wiadomo natomiast, że może odwołać się od tej decyzji do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu. Państwowa telewizja już poinformowała, że nie ma zamiaru transmitować igrzysk bez rosyjskich sportowców.

Nie będzie bojkotu igrzysk olimpijskich przez rosyjskich sportowców – to decyzja prezydenta  Władimira Putina. Pierwsi dowiedzieli się o tym – podczas spotkania –  pracownicy fabryki samochodów Gorki.

Fot. ATR1992 https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Winter_2014_Candidate_City-_PyeongChang_Dragon_Valley_ski_resort.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*