Od lat jesteśmy blisko studentów

Bank Pekao już po raz piąty został doceniony przez Parlament Studentów, który w tym roku przyznał mu nagrodę za wsparcie inicjatyw studenckich. Wcześniej był wyróżniany za współpracę ze środowiskiem studenckim, ofertę dla studentów – Konto Przekorzystne dla młodych z aplikacją PeoPay i Kartą Rewolucyjną, a także został uznany za Instytucję Przyjazną Młodym.

Tym razem został uhonorowany nagrodą w kategorii „Wsparcie inicjatyw studenckich” podczas Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, która odbyła się 20 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Jest ona wydarzeniem organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Jej celem jest wyróżnienie aktywnych studentów, najlepszych inicjatyw i projektów studenckich, organizacji, a także podkreślanie zasług osób
i instytucji przyjaznych środowisku akademickiemu. Otrzymana nagroda to efekt współpracy pracowników Banku w całej Polsce z największymi uczelniami, samorządami studenckimi i organizacjami studenckimi – Parlamentem Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Pekao S.A. od lat angażuje się na rzecz środowiska akademickiego, biorąc m. in. udział w wielu inicjatywach organizowanych przez samorządy studenckie i uczelnie, a także realizuje rocznie około 500 różnych przedsięwzięć skierowanych do studentów. Co roku zaprasza ich także do udziału w Akademii Żubra – programie letnich praktyk, umożliwiając im tym samym zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

– Współpracujemy z Parlamentem Studentów Rzeczypospolitej Polskiej już od pięciu lat. W tym roku byliśmy szczególnie zaangażowani na rzecz inicjatywy „Młodzi na rynku pracy”, w ramach której zorganizowaliśmy webinar pt. „Kariera w czasach Covid – czy jest możliwa i jak ją zacząć”, a także cykl indywidualnych rozmów rekrutacyjnych, dzięki którym studenci mogli porozmawiać z pracownikami departamentu HR naszego banku i dowiedzieć się m. in., jak przygotować się do rozmowy o pracę, oraz jak przebiegają procesy rekrutacyjne w naszej organizacji – mówi Tomasz Molenda, dyrektor Biura Zarządzania Segmentem Klientów Detalicznych.

W tym roku nagrodę dla Banku Pekao S.A. za wsparcie inicjatyw studenckich odebrała Wioleta Olipra odpowiedzialna za segment klientów młodych w wieku 18-26 lat z Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych. Odbierając nagrodę zaznaczyła, że – od lat jako Bank jesteśmy blisko studentów i wspieramy inicjatywy oraz projekty środowiska studenckiego. Jednocześnie, mimo że jesteśmy Bankiem z tradycją, to jesteśmy Bankiem dla młodych, stąd to wyróżnienie jest szczególnie dla nas ważne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*