Okrągły jubileusz

Na stronie www.uniwersyteckie.pl jest już do pobrania kwietniowy numer „Życia Uniwersyteckiego”.

Wydanie jest szczególne, bo jubileuszowe – nasze pismo obchodzi 30. urodziny. Z tej okazji postanowiliśmy przyznawać Nagrodę „Życia”, o której pisze we wstępie do numeru redaktor naczelny Krzysztof Smura: – Co miesiąc nominujemy do niej osobę, bądź osoby, które żyją „Życiem” tak jak my.

Okrągły jubileusz zachęca do wspomnień. O przeszłości, ale też o teraźniejszości rozmawiamy z Jolantą Lenartowicz, drugą chronologicznie redaktor naczelną „Życia”. W urodzinowym numerze dużo miejsca poświęciliśmy odpowiedziom na pytanie ,,Co przyniesie nam życie?”. O trendach naukowych w przyszłości, o sytuacji międzynarodowej, o miastach, żywności przyszłości wypowiadają się naukowcy z UAM: socjolożka prof. UAM Aleksandra Lis-Plesińska, fizyk prof. UAM Karol Bartkiewicz, chemik prof. UAM Jakub Rybka, polonista prof. Piotr Śliwiński, astronom prof. UAM Wojciech Dimitrow, informatyk prof. Zygmunt Vetulani, politolog prof. Zbigniew Czachór, fizyk prof. UAM Igor Iatsunskyi oraz socjolog dr Ariel Modrzyk.

Od ponad roku wojenne uchodźczynie z Ukrainy żyją wśród nas. Piszemy o projektach im poświęconych, które prowadzą lub w których uczestniczą badacze z UAM: prawnik prof. Paweł Wiliński, pedagożki prof. Agnieszka Gromkowska-Melosik i prof. UAM Aleksandra Boroń oraz historyczka dr Katarzyna Jędraszczyk.

Polecamy również artykuły dotyczące doskonałości naukowej. To tylko niektóre z tematów. Zapraszamy na nasze łamy. https://uniwersyteckie.pl/archiwum/zycie-uniwersyteckie-nr-4-2023

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*