Opowieść o dalekiej krainie

Poznańska wystawa zdjęć Anity Horowskiej, architektki, podróżniczki, przede wszystkim jednak utalentowanej, pełnej pasji, fotografki, nazywanej niekiedy „nadworną fotografką Północy”

To osobista opowieść o dalekiej krainie… Autorka, mieszkanka Tarnowa Podgórnego, chce dzielić z nami niesamowite chwile zatrzymane migawką aparatu, wybrane z kilkunastu wyjazdów i wypraw na Svalbard, Islandię i do Laponii. Zawsze  twierdzi, iż Północy należny jest szacunek. Nieokiełznana przyroda, która nie wybacza błędów. Skrajne warunki, gwałtowna natura, to cechy, które tworzą z Północy kapryśną Królową.

Czy właśnie bliskość jej surowego majestatu sprawia, iż z całą pewnością Północ Anity Horowskiej nie jest „męską przygodą”? Choć przecież chciałoby się odpowiedzieć – Północ „nie ma w sobie nic z kobiety”. Zdaje się jednak, iż autorka ma w tej sprawie zupełnie inne zdanie…

Jej dorobek artystyczny, związany z fotografią, mieliśmy już okazję oglądać na wystawie „Proste historie” prezentowanej w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym. Poza serią intrygujących autoportretów, przywoływała wówczas świat kobiecych emocji, tajemnic, pytań. Czy to one pomogły przetrwać czas północnych prób i słabości, by z rosnącym podziwem i fascynacją utrwalać to, co okazało się najważniejsze, jej Północ? Przekornie, jeśli po obejrzeniu tych kadrów postanowisz udać się tropem, którym podążała z aparatem Anita Horowska, musisz pamiętać – tam jedyną prawdziwą Królową jest Północ!

Wystawa: Anita Horowska „Jej Wysokość Północ”, 29.11.2019 godz. 20, Atelier Stowarzyszenia Łazęga Poznańska, Poznań, ul Święty Marcin 75. Wstęp wolny.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*