Podróż do Chorwacji po studencku

Zadajesz sobie pytanie, gdzie pojechać latem, aby dobrze odpocząć, zarazem nie wydając dużo pieniędzy?

Kilka zdań o tym,  jak przygotować podróż na studencką kieszeń. Najlepiej odpoczynek planować teraz, bo im szybciej, tym taniej. Po pierwsze zajrzyj na stronę eSky.pl, tam od czasu do czasu pojawiają się bilety lotnicze w okazyjnej cenie. Jednak uważaj, nie obejmuje ona bagażu nie jest w cenie, dlatego warto kupić pierwszeństwo za 7 euro, wtedy możesz wziąć na pokład walizkę 10 kg. Dobrą okazją jest lot z Poznania do Zadaru (Chorwacja). Następnym krokiem będzie poszukanie hostelu, ale jeśli masz trochę więcej pieniędzy możesz wynająć mieszkanie, które jest z kuchnią, jednak kosztuje (jak hotel) około 30 euro za noc. Żywność  na śniadanie i kolację najlepiej kupić w supermarkecie, a obiad zjeść tam, gdzie widzisz, że nie ma turystów, a są mieszkańcy.

Taki odpoczynek nie będzie kosztować zbyt dużo. Sprawi dużo przyjemności.

Fot. Vladyslava Tsaryk