Polacy dali wyraźny sygnał

Tydzień temu, podczas konkursu drużynowego w skokach w Zakopanem, na najwyższym stopniu podium stanęli Niemcy. Teraz Polacy nie mieli sobie równych i wygrali drużynowo w Niemczech na skoczni w Willingen.

Biało-czerwoni wystartowali w takim samym składzie, jak przed tygodniem na Wielkiej Krokwi. Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch oddali osiem równych, dobrych skoków. Dzięki temu wyprzedzili Austriaków i Niemców. W ekipie naszego sąsiada zza Odry zawiódł przede wszystkim jeden z jej liderów, Richard Freitag. Niemcy nie utrzymali prowadzenia po pierwszej serii i ostatecznie zakończyli rywalizację na trzecim miejscu. Nie pomogła im nawet fenomenalna dyspozycja Andreasa Wellingera, który jest jednym z faworytów do wygrania niedzielnego konkursu indywidualnego.

Były to ostatnie zawody drużynowe przed rozpoczynającymi się 22 lutego mistrzostwami świata w Lahti. Polacy dali wyraźny sygnał, że będą jednymi z faworytów do zdobycia złota w drużynie. Obecnie prowadzą w Pucharze Narodów ze sporą przewagą nad Niemcami oraz Austriakami. To właśnie te reprezentacje, wraz z nieobliczalną Słowenią, prawdopodobnie powalczą z Polakami o medale na fińskiej skoczni.

Fot. https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C3%BChlenkopfschanze

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*