Przyciągają mnóstwo turystów

Korespondencja własna

Na południu Ukrainy, na prawym brzegu Dniepru, opodal mórz Czarnego i Azowskiego, znajduje się cudowne miasto Chersoń. Prawdziwe królestwo przyrody, bogata historia oraz unikalne kulturowe i architektoniczne pomniki przyciągają mnóstwo turystów.

Ostatnimi czasy, w większych miastach daje się zauważyć tendencja do organizacji festiwali z ulicznym jedzeniem (Festival of food trucks). Wyjątkiem nie jest  i to miasto. Tutaj odbył się właśnie barwny „Chersoń Fest”. Na festiwal ulicznego jedzenia, południowej gościnności i wielu emocji zaprosiła mieszkańców i turystów  miejska turystyczna spółka ХерсON. Zaprezentowała ona przy tej okazji nową wizję wycieczek po regionie.

Celem weekendowego wydarzenia było promocja tej części Ukrainy, zwłaszcza zaś jej walorów turystycznych i wypoczynkowych.  Nad brzegiem rzeki rozpostarły się scena główna, strefa szkoleń, place zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne.   Nazwy poszczególnych sektorów  świetnie orientowały gości w ich ofercie: Smak Południa,  Dźwięki Południa, Ruch Południa, Dzieciństwo Na Południu, Twórczość Południa, Odpoczynek Na Południu. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Fot. By Sven Teschke – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=100201

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*