Przytulność z radością stworzona

Jak wykreować świąteczny nastrój w domu? Oto kilka prostych sposobów.

Jako dzieci wszyscy zimą czekaliśmy na święta, jak na coś bardzo ważnego, a teraz od wielu osób można usłyszeć: „jakoś w tym roku nie są one odczuwalne”, „brakuje nastroju”. I wtedy pojawia się pytanie: czy da się to naprawić? Wszystko jest bardzo proste. Nie musisz czekać na wróżkę, która zorganizuje tobie święta, możesz stworzyć przytulność, domową i świąteczną atmosferę własnymi rękami i z dostępnych przedmiotów.

Zjawiskowa choinka. To symbol Świąt Bożego Narodzenia i bez niej trudno wyobrazić sobie te dni, zwłaszcza jeśli w twoim domu pojawi się dopiero co ścięta, pachnąca zimowym lasem. Ale potem stwarza drobne problemy, zwłaszcza gdy zaczyna się sypać, więc wielu znajduje alternatywę – sztuczne drzewko. Ta opcja również nie jest zła, ale o wiele przyjemniej jest czuć świeży świerkowy zapach. Najczęściej dekorujemy choinkę tuż przed świętami – bombkami, girlandami, światełkami, słodyczami.

Dodanie blasku. Sklepy wypełnione świątecznymi dekoracjami, obok których nie sposób przejść obojętnie: brokaty, girlandy, światełka, na widok których podnoszą się oczy. Ozdoby i girlandy to główny atrybut świąt Bożego Narodzenia, które pomogą stworzyć magiczną atmosferę w domu i dodać świątecznej nuty. Możesz powiesić je w dowolnym miejscu: na oknach, udekorować nimi łóżko, możesz też ozdobić swoje biurko lub lustro. Jeśli nie stać ciebie na ozdoby sklepowe i nie chcesz bez nich pozostać, możesz wykonać je samodzielnie, z folii lub błyszczącego papieru. Tworząc ozdoby samodzielnie, nawet nie zauważysz, jak zaczniesz podśpiewywać kolędy. 

Wprowadzenie świątecznego zapachu. Co to za święta bez migoczących świec? Zapachowe o zapachu cynamonu, pieczonych ciasteczek, mroźnego poranka czy nuty imbiru stworzą ciepło w domu i dadzą poczucie tajemniczości, magii. Świetnym pomysłem jest postawienie dwóch prawdziwych gałązek cynamonu obok świecy cynamonowej, to nie tylko wygląda pięknie, ale źródło aromatu będzie wydawało się być bardziej naturalne. Świece zapalaj nie tylko po zmroku.

„Ubierz” swój pokój… poduszkami dekoracyjnymi o tematyce świątecznej i ciepłym pluszowym kocem. Zajrzyj do swojego kredensu i wybierz tylko te naczynia, które wyglądają świątecznie. Dzianinowe szaliki i swetry zostaw na widoku, sama ich obecność stworzy zimową atmosferę. Zwróć uwagę na swoją ścianę, usuń na chwilę letnie plakaty i powieś obrazy, które oddają świąteczną atmosferę, a nawet udekoruj je światłami. Dodaj trochę przyrody i użyj gałązek świerkowych jako dekoracji. Umieść je na stole, w koszu lub utkaj wieniec, aby ozdobić drzwi wejściowe.

Maraton filmów i hitów muzycznych. Spędź wieczór wraz z ulubionymi filmami bożonarodzeniowymi, posłuchaj starych piosenek i podśpiewuj. Takie słynne hity jak I’ll Be Home for Christmas, Silent Night Holy Night, O Come, All Ye Faithful zawsze wprowadzają w świąteczny nastrój. Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz ani słuchu, ani głosu, bo śpiewasz tylko dla swojej własnej przyjemności. 

Świąteczne przysmaki. Pachnące słodkości od dawna stały się symbolem świąt. Przepisów na wypieki jest wiele, ale najważniejsze to, aby po całym domu roznosił się pikantny zapach imbiru i ciast. Nie ma znaczenia, czy wcześniej coś wypiekałeś, czy nie, znajdź łatwy przepis i do dzieła! Po zimowym spacerze, pociesz siebie i swoich bliskich grzańcem, który jest uważany za zimowy napój i symbolizuje Boże Narodzenie. No i nie mniej ważny element do stworzenia świątecznego nastroju – mandarynki; wystarczy kupić niewiele, aby poczuć atmosferę świąt.

Jak widać, nie trzeba wiele wysiłku, aby stworzyć świąteczny nastrój i przytulność w domu. Najważniejsze, żeby robić to z radością i wielkim pragnieniem, bo święta przychodzą tam, gdzie się na nie czeka. 

Fot. archiwum Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*