Rektor zaprasza w muzyczną podróż

Świętujemy dziś 101. urodziny! 7 maja 1919 roku odbyła się pierwsza inauguracja Wszechnicy Piastowskiej – dzisiejszego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W tych dniach zwykle radośnie świętujemy i upamiętniamy wydarzenia związane z początkiem naszej Uczelni. Między innymi spotykamy się w Auli Uniwersyteckiej na tradycyjnym Koncercie Majowym. W tym roku spotkamy się także, choć w nieco zmienionej formie. Przenieśmy się dzisiaj o godz. 18 w muzyczną podróż i, pozostając w swoich domach, przed ekranami, tęskniąc za wnętrzem i akustyką naszej Auli, a przede wszystkim za bezpośrednim kontaktem ze sobą, wysłuchajmy, dostępnego pod adresem: https://youtu.be/JOGhWJ0upZg i opatrzonego moim okolicznościowym słowem wstępnym, koncertu „Amor i Psyche” przygotowanego przez Profesora Krzysztofa Szydzisza wraz z połączonymi chórami. Będziemy osobno, ale przecież razem.

Życzę wspaniałych wrażeń. Niech to, co niewyrażalne słowem, dopełni muzyka. Niech towarzyszy nam zdrowie, nadzieja na dobrą przyszłość oraz niezachwiana wiara we własne siły i możliwości.

prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki