Majowy tym razem w… naszych domach

W dzień 101. rocznicy naszej uczelni, jej rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki zaprosił na koncert. Tym razem publiczność nie zasiadła w Auli UAM, ale w swoich czterech ścianach przed monitorami komputerów.

Zanim zabrzmiały pierwsze dźwięki „Amora i Psyche”, rektor podzielił się ze słuchaczami bardzo osobistą refleksją o czasie, który nastał tak nagle i niespodziewanie. Czasie, który – w obliczu zagrożenia życia i zdrowia – wyzwala w nas solidarność, wrażliwość, który otwiera na drugiego człowieka. Los Amora i Psyche, utworu wybranego na Koncert Majowy UAM,  niesie w sobie przesłanie, jak wyjść z tego trudnego okresu. W swoich serdecznych życzeniach prof. A. Lesicki przyznał pierwszeństwo nadziei na powrót do normalności, byśmy ten trudny okres przebrnęli w zdrowiu, dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych, byśmy pamiętali o tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

Przez pół godziny społeczność uniwersytetu, choć osobno, była razem. I zapewne nie dawała spokoju myśl, kiedy powrócimy do sal wykładowych, do aktywności sprzed epidemii COVID-19, do studentów. W realu…

PS. Koncert dostępny jest pod adresem: https://youtu.be/JOGhWJ0upZg

Fot. Andrzej Piechocki