Rozwiązali 423.916 dyktand

W serwisie dyktanda.pl zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii”. W konkursie wzięło udział 8030 uczestników, którzy rozwiązali łącznie… 423.916 dyktand! Spontaniczny konkurs ortograficzny wspierający akcję #zostańwdomu okazał się być największym dyktandem w Polsce!

Konkurs Mistrz Ortografii, polegający na rozwiązywaniu dyktand, skierowany był początkowo do uczniów szkół podstawowych oraz średnich, ale odpowiadając na zainteresowanie dorosłych, organizatorzy stworzyli dla nich dodatkową kategorię. Tym samym zarówno osoby tworzące dyktanda, jak i rozwiązujące je, rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, uczniowie szkół średnich, dorośli. Dzięki temu poziom trudności był dopasowany do każdego z uczestników.

Jak przedstawia się konkurs Mistrz Ortografii i konkurs Mistrz Dyktand w liczbach? 8030 uczestników; 423 916 rozwiązanych dyktand; 6041 dyktand dodanych do serwisu przez użytkowników. Serwis dyktanda.pl umożliwia rozwiązywanie dyktand, a także dodawanie do serwisu własnych tekstów, które następnie będą mogli rozwiązywać inni użytkownicy. Każdy dodany tekst, przed pojawieniem się na stronie, przechodzi, oczywiście, moderację pod kątem poprawności ortograficznej.

Szczegółowe informacje oraz wyniki dostępne są na stronie: www.dyktanda.pl i na profilu Facebookowym: https://www.facebook.com/dyktandapl/. Ponieważ liczba zgłoszeń w konkursie Mistrz Dyktand przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, ich moderacja jeszcze trwa.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*