Sankcje dla Lecha, tytuł dla Legii

Komisja Ligi podjęła decyzję w sprawie przerwanego meczu Lech – Legia: walkower 3:0 na korzyść drużyny gości. Lech nie będzie się odwoływać. Kolejne sankcje podejmować będą PZPN i wojewoda wielkopolski. W grę wchodzą m. in. kara finansowa, wykluczenie z rozgrywek pucharowych, zamknięcie stadionu.

A wszystko za sprawą skandalicznych wydarzeń zapoczątkowanych rzucaniem z „kotła” rac na murawę i wbiegnięciem nań grupy osób. Gęsty dym uniemożliwiał grę. W 77. minucie została ona przerwana. Piłkarze pośpiesznie opuścili boisko. Interweniowała policja. Na telebimie pojawiła się informacja: Mecz zakończony. Prosimy opuścić stadion.

„Z powodu licznych incydentów zagrażających bezpieczeństwu uczestników meczu @LechPoznan@LegiaWarszawa, na podstawie ustawy o bezp. imprez mas., podjąłem decyzję o przerwaniu imprezy mas. na Inea Stadionie. Bezpieczeństwo jest priorytetowe. Jutro przedstawię szerszy komentarz.” – napisał w niedzielę o godzinie 21.04 na Twitterze wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann.

Legia zapewniła sobie tytuł mistrza Polski, po raz trzeci z rzędu.

Fot. Karolina Piechocka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*