Poeta z gitarą, poeta śpiewający

W ramach Nocy Muzeów, studencki teatr “Szutnik” przedstawił w poznańskim Domu Polonii autorską interpretację wybranych utworów Włodzimierza Wysockiego. Były to utwory muzyczne i teatralizowane wiersze.

Zobaczyliśmy jedną z trzech części spektaklu “Wieczór trzech Bardów”,  którego premiera z sukcesem przedstawiona była kilka dni temu.  Podczas występu zabrzmiały najsłynniejsze utwory rosyjskiego pieśniarza, poety i aktora. Poeta z gitarą, poeta śpiewający, pieśniarz, a nie piosenkarz. Wysocki wykonywał swoje pieśni z towarzyszeniem gitary, która zaostrzała emocje, wydobywała słowo, była magiczna i elektryzowała słuchaczy.

Właśnie to wszystko ów teatr próbował podkreślić i dać odczuć widzom, słuchaczom. W przedstawieniu  pod kierownictwem założycielki i szefowej teatru, dr Grażyny Jatczak, udział  wzięło prawie 30 studentów Instytutu Filologii Rosyjskiej i Ukraińskiej UAM. Towarzyszyli im akompaniatorzy z poznańskiej Akademii Muzycznej.

Fot. Anya Choban