Uhonorowani z najwyższym szacunkiem

Wyjątkowa uroczystość odbyła się wczoraj w Auli Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza. Wraz z absolutorium studentów Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej swój jubileusz  obchodzili absolwenci Wydziału Filologii Polskiej z 1968 roku.

Ten rok zapisał się w historii Polski jako trudny okres. Zarzewiem konfliktu był zakaz wystawiania „Dziadów” w Teatrze Narodowym w Warszawie, który spowodował protesty studentów i środowisk twórczych. Najbardziej gwałtowne wydarzenia przypadają na marzec – kampania antysemicka, antykomunistyczne wystąpienia studentów i inteligencji.  Współgrały one z innymi wydarzeniami w Europie i na świecie (Praska Wiosna w Czechosłowacji i rewolta młodych w państwach Europy Zachodniej). Bez wątpienia, był to dramatyczny i tragiczny czas, ale i kształtujący postawy, charakter wielu Polaków.

I właśnie w tym  czasie kończyli studia obecni jubilaci, którzy przybyli na sobotnie uroczystości w Auli UAM. Szacowne grono, liczące prawie 50  absolwentów z 1968 roku, uhonorowane zostało z najwyższym szacunkiem.

Fot. Roman Szymański

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*