Skontrastowanie skupienia i dynamiki

„Na bezdrożach natury” i „Wśród miejskich ulic” – tak zatytułowane zostały kategorie konkursu fotograficznego. Został on ogłoszony przez organizatorów XVI Dni Turystyki.

Wyniki poznaliśmy w drugim i ostatnim ich dniu w Auli im. prof. Bogusława Krygowskiego na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Pękała ona w szwach, a to z uwagi na to, że bezpośrednio po uhonorowaniu laureatów rozpoczynało się spotkanie z Adamem Bieleckim, uczestnikiem niedawnej wyprawy na K-2.

Publikujemy zwycięskie zdjęcie w kategorii „Wśród miejskich ulic” wykonane w Palma de Mallorca. Jego autorem jest Andrzej Piechocki. Jury zwróciło uwagę na kompozycję obrazu, na skontrastowanie spokoju i skupienia ćwiczących z dynamiką ruchu ulicznego. Autor fotografuje od lat, w swoim archiwum ma już ponad 70.000 zdjęć. Jest wykładowcą UAM (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) i Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Od samego początku prowadzi studencką e-gazetę Sic!

Laureat otrzymał w nagrodę swoje foto w antyramie i voucher do wykorzystania w poznańskiej księgarni turystycznej Globeo (mapy, atlasy, globusy i przewodniki, ul. Ratajczaka 18).

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*