Co temat to ciekawszy

dav

Wczoraj  uczestnicy festiwalu podróżniczego mieli okazję wysłuchać prelekcji zarówno o wysokich szczytach (Adam Bielecki), afrykańskich ziemiach, drodze św. Jakuba i Bajkale, jak i o fotografii górsko-podróżniczej.

Na spotkaniu z Szymonem Hołownią (na zdjęciu), dziennikarzem, celebrytą znanym z kręgów chrześcijańskich, salę wypełniła się do ostatniego stojącego miejsca. Gość XVI Dni Turystyki  opowiadał o misji w Afryce, o funkcjonowaniu fundacji Kasisi realiach codzienności na tym kontynencie.  S. Hołownia w 2013 roku założył fundację, która tworzy ośrodki leczniczo-opiekuńcze w Afryce. Dziś ma w planie rozwój działalności na innych kontynentach. Aktywność fundacji oparta jest na tzw. crowdfundingu, czyli finansowym wsparciu dobroczyńców, którzy wpłacają kwoty na poszczególne cele. Za zebrane pieniądze wsparto sierociniec w Zambii, zakupiono urządzenia oraz pojazdy medyczne, a także zapewniono comiesięczne zaspokojenie potrzeb żywnościowych. Fundacja pomaga sierotom społecznym i biologicznym, osobom chorym na AIDS czy będącym ofiarami handlu ludźmi, przemocy fizycznej lub seksualnej.

Tego samego dnia o wspinaczce górskiej mówili Małgorzata Ciepła oraz Adam Bielecki. O wyprawie do hiszpańskiego Santiago de Compostela, zwanej szerzej jako droga św. Jakuba,  opowiedziała dr Ilona Potocka wraz ze studentami Turystyki i Rekreacji, o fotografii górsko-podróżniczej – Jarosław Tomaszewski, a o azjatyckim jeziorze Bajkał – Alicja i Jędrzej Łukowscy.

Fot. Michał Więckowski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*