Stadion pełen jedzenia

Od 5 do 6 czerwca na Stadionie Miejskim odbywało się wydarzenie znane mieszkańcom jako „Wielka Szama na Stadionie”. To największy zlot food truckowy w Poznaniu. Tytuł Szamy Poznania 2021 otrzymał „Fresh Donuts”.

Strefa konsumpcyjna została ustawiona tak, aby umożliwić bezpieczne i komfortowe spożywanie posiłków. Miejsce zlotu zostało przygotowane w kształcie podkowy, co dodawało charakterystycznego klimatu i pozwalało szybko zorientować się w proponowanych potrawach. Lista przybyłych food trucków była długa, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się te serwujące burgery.

Silna reprezentacja i takież zainteresowanie – kuchnia meksykańska. Z obserwacji klientów można było odnieść wrażenie, że wegetariańskie przekąski nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem odwiedzających. Łącznie goście mogli skosztować przysmaków z kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, węgierskiej, hiszpańskiej, amerykańskiej oraz klasyków street foodu. Czerwcowy dzień przyniósł bardzo wysoką temperaturę, ale dla ochłody na miejscu były: lody naturalne i tajskie, orzeźwiająca lemoniada z cytrusów, zimne piwo oraz mrożona kawa.

Dla najmłodszych dostępne były dmuchane atrakcje oraz wielkie bańki mydlane.

Fot. Błażej Górczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*