Stan ciągłego impeachmentu

Demokraci konsekwentnie podejmują próby impeachmentu Donalda Trumpa. I nawet po inauguracji Joe Bidena, nie dają 45. prezydentowi Stanów Zjednoczonych spokoju.

W piątek lider demokratycznej mniejszości w Senacie Chuck Schumer napisał w Tweeterze post, z którego wynika, iż 25 stycznia ustawa usunięcia z urzędu Donalda Trumpa zostanie

Lider demokratycznej mniejszości w Senacie Chuck Schumer ulokował na Twitterze post, z którego wynika, że dzisiaj ustawa dotycząca usunięcia z urzędu Donalda Trumpa zostanie przekazana do Senatu. Jeśli ten ogłosi eksprezydentowi  impeachment, zostanie nań nałożony zakaz zajmowania jakichkolwiek urzędowych stanowisk. To, bez wątpienia, będzie silnym ciosem wymierzonym w jego stronę. Biorąc pod uwagę asertywność, z którą Trump domagał się uznania go za zwycięzcę w wyborach prezydenckich, wciąż ma on plany powrotu do Gabinetu Owalnego.

Donald Trump jest oskarżany o presję wywieraną na sekretarza stanu Georgia Brada Reffenspera oraz o podżeganie do ataku na Kapitol 6 stycznia, w wyniku którego śmierć poniosło pięć osób, a wiele odniosło obrażenia.

Przypomnę, iż nie jest to pierwsza próba impeachmentu 45. prezydenta. W 2019 roku oskarżano go o wymuszanie podjęcia działań przez prezydenta Ukrainy w prywatnym interesie Donalda Trumpa (sprawa Huntera Bidena — dop. A. H.). Senat Stanów Zjednoczonych wówczas go uniewinnił.

Fot. ilustracyjne, z ekranu tv – TVB24 HD

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*