Statuetki – przyznane

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni został przełożony na połowę grudnia. Z powodu pandemii koronawirusa, 45. edycja najważniejszego filmowego wydarzenia roku odbyła się w formie online.

Rok 2020 przyniósł wiele trudności dla branży kulturalnej. W maju podano informację, że FPFF zostaje odwołany.  Środowisko filmowe nie mogło pogodzić się z tą decyzją, wystosowało wiele apeli, które doprowadziły do przywrócenia wydarzenia. Tegoroczna edycja festiwalu nie odbyła się jednak, jak zawsze w połowie września, a dopiero w grudniu. W całości przeniesiona została ona do wirtualnego świata. Z uwagi na ograniczenia licencyjne, nie było możliwości pokazania wszystkich filmów szerszej publiczności. Również dziennikarze nie mogli obejrzeć każdej produkcji. Z tego powodu organizatorzy wydarzenia zdecydowali, że w tym roku ich nagroda nie zostanie przyznana.

12 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Najważniejsze statuetki przyznano następującym dziełom:

Wielka Nagroda „Złote Lwy”
„Zabij to i wyjedź z tego miasta” reżyser Mariusz Wilczyński, producentki: Ewa Puszczyńska i Agnieszka Ścibor.

Nagroda „Srebrne Lwy”
„Sweat” reżyser Magnus von Horn, producent Mariusz Włodarski.

Nagroda „Złoty Pazur” w kategorii „Inne spojrzenie”
„Magnezja” reżyser Maciej Bochniak, producenci: Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*