Sztuka w domowym zaciszu

Pandemia koronawirusa to niełaskawy czas dla instytucji kulturalnych. By stawić czoła kolejnym obostrzeniom, czołowe placówki muzealne na świecie i w Polsce „przemycają” sztukę do prywatnych domów. Większość – nieodpłatnie.

Paryż, Florencja, Rzym, Londyn, Amsterdam, i wiele innych słynących ze sztuki miast, oferują możliwość obejrzenia dorobku artystycznego znanych i podziwianych artystów w systemie online. Na przykład na stronie internetowej Luwru możemy odkryć magię wszystkich aktualnych wystaw. Dzięki opcji wirtualnej wycieczki, wnętrze paryskiego muzeum widzimy pod kątem 360 stopni, co pozwala nam poczuć się, jak na prawdziwej kulturalnej eskapadzie.

Większość placówek muzealnych oferuje tę innowacyjną przygodę  za darmo. To dotyczy również znanego włoskiego muzeum w samym sercu słonecznej Florencji – Galerii Uffizi. Online zobaczymy tutaj zdjęcia cennych eksponatów i obrazów w najwyższej jakości. Przygaszone światło oraz ekran komputera wystarczą, by w skupieniu podziwiać dzieła Botticelliego, Leonardo da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana. Do pomysłu wirtualnych wycieczek dołączyło również ponad 20 polskich instytucji, takich jak: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Narodowe w Warszawie, Kopalnia Soli w Wieliczce, Zamek  w Malborku, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Lotnictwa Polskiego. Linki do tych oraz innych miejsc znajdziemy na stronie: https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea

Ta niepowtarzalna okazja dla miłośników sztuki i historii, także architektury, nie wymaga wielogodzinnych podróży, ani opłat. Warto z niej skorzystać i wybrać się na niecodzienną wirtualną wycieczkę.

https://www.florence-tickets.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*