Tańcz, jeżeli możesz, walcz

W poniedziałek światło ujrzał nowy utwór grupy Organek „Walcz”. Powstał on w celu rozpowszechnienia informacji o bezpłatnej pomocy terapeutycznej osobom w kryzysie psychicznym, którą oferuje Fundacja Człowiek.

W 2021 roku pandemia koronawirusa trwa. Już niedługo minie rok od dnia, w którym wprowadzono pierwszy lockdown. To były trudne czasy dla wszystkich. Przymus przebywania w domu, brak możliwości odwiedzin przyjaciół, rodziny. Wszystko to sprawiało, że samopoczucie psychiczne ludzie się pogarszało. Jesienią mieliśmy do czynienia z kolejną falą COVID-19. Ponownie zamknięto szkoły i inne publiczne miejsca. Coraz więcej osób zaczęło chorować, pacjenci częściej umierać. Członkowie rodzin nie mogli należycie pożegnać swoich bliskich. To kolejny cios dla ludzkiej psychiki, która już i tak została nadszarpnięta.

Poniedziałkowy wieczór przyniósł światełko w tunelu. Grupa Organek opublikowała singiel „Walcz”, który promuje informację o bezpłatnej pomocy terapeutycznej. Teledysk został wyreżyserowany przez Agatę Trzebuchowską, za co należą jej się owacje na stojąco. Stronę wizualną świetnie uzupełnia tekst Tomasza Organka. Wyróżnić należy również Kayę Kołodziejczyk, która ułożyła choreografię dla tancerzy występujących w teledysku.

Współpraca zespołu i Fundacji Człowiek zakończyła się stworzeniem pierwszej w Polsce interaktywnej mapy wsparcia dla osób, które zmagają się z kryzysem psychicznym. Aktualnie znajduje się na niej prawie 5 000 placówek i lokalnych grup wsparcia oferujących bezpłatną pomoc. Mapa dostępna jest na stronie: https://www.mapawsparcia.pl/

Fot. Kadr z teledysku „Walcz” dostępnego w serwisie YouTube

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*