Teraz czas na nas

Czy pyszny rogal w cieniu koziołków może przebić chłodne Ale nad Tamizą lub pyszne lody prosto z florenckiej gelaterii? Ubiegłe lata pokazują, że jest na to duża szansa, bowiem  tytuł European Best Destination 2018 przypadł Wrocławiowi. Teraz czas na Poznań!

Nagroda przyznawana jest od 2010 roku przez organizację European Best Destinations, która promuje najciekawsze i najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w całej Europie. Brane pod uwagę są nie tylko piękne widoki, architektura i zabytki, ale również wydarzenia, koncerty i inne przedsięwzięcia kulturalne. Na początku największym uznaniem cieszyły się turystyczne Mekki (Wiedeń, Barcelona, Bruksela), jednak od kilku lat zwrócono uwagę na nieoczywiste, ale równie piękne miejsca. Państwom Europy Środkowej i Południowej większa promocja jest potrzebna, a przecież Włochom lub Hiszpanii sławy z pewnością nie ubędzie.

Docenione zostało już Betlejem Poznańskie, które w głosowaniu na najlepszy targ bożonarodzeniowy uzyskało 6. miejsce, pokonując tak ikoniczne miejsca, jak Bruksela, czy Praga. Wrażenie zrobił konkurs rzeźb lodowych – wydarzenie unikatowe w skali europejskiej. To może tylko zwiększyć tzw. e-popularność miasta, która była kluczowa podczas nominacji. Składają się na nią zdjęcia publikowane z hasztagiem i lokalizacją poznańską, komentarze wzmiankujące miasto.

Jeżeli chcecie, żeby nasz drogi Poznań zwyciężył i dzięki temu zwiększył swoją popularność i prestiż w turystycznej Europie, to musicie się spieszyć. Na głosowanie na stronie www.glosujnapoznan.pl, został tylko jeden dzień.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*