Uczestnicy będą eksperymentować

Co łączy Polaków i esperanto? Co anglojęzyczna nazwa „walkie-talkie” ma wspólnego z Polską? Co łączy tlen i warzywa? Co ma czekolada do matematyki?

Na te oraz wiele, wiele innych pytań odpowiemy w trakcie wydarzenia NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte. Warsztaty przygotowano specjalnie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni PPNT w najbliższą sobotę, 10 listopada, na zajęcia „NAUKA POLSKA – wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte”. 11 listopada, czyli Dzień Niepodległości to bez wątpienia data ważna dla Polaków. W tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Do obchodów tego ważnego dnia przyłącza się również Laboratorium Wyobraźni PPNT. W przeddzień tego święta będziemy rozmawiać o polskich naukowcach i odkrywać ich dokonania.

  • Warsztaty w Experymentarium: „NAUKA POLSKA- wspólnie odkryjmy to, co nieodkryte” warsztaty multidyscyplinarne nawiązujące do osiągnięć polskich naukowców w takich dziedzinach, jak fizyka, chemia czy matematyka. Uczestnicy będą mieli możliwość wykonać serię eksperymentów, które pozwolą im nie tylko zrozumieć na pozór trudne zjawiska, ale także nauczyć się nowych pojęć czy sposobów rozwiązywania zagadek logicznych.
  • Zwiedzanie ekspozycji Wystawy Czerwonej: zwiedzanie ekspozycji interaktywnej połączone z poznawaniem polskich naukowców i ich dokonań w poszczególnych dziedzinach nauki. Uczestnicy będą mieli okazję odkryć tajniki hydrostatyki, hydrodynamiki i elektryczności, a także magnetyzmu i ciśnienia. Ponadto zwiedzanie ekspozycji będzie znakomitą okazją do obserwowania fizycznych zjawisk związanych ze światłem.

Termin: sobota, 10 listopada..Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:30. Czas trwania: 2h, obowiązuje rejestracja online. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Więcej szczegółów: https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/listopad-w-laboratorium-wyobrazni/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*