W grupie możesz zaoszczędzić

Droższe przejazdy pociągami PKP Intercity. Od kiedy? Od jutra. I to od 7 do ponad 15 proc.

„Taniej z bliskimi”. Jak czytamy na stronie Europodróże.pl – to zniżkowa opcja wprowadzona przez PKP od lipca 2022, która zastąpiła Bilet Rodzinny w pociągach TLK i IC na trasach krajowych. Jest ona dedykowana nie tylko osobom spokrewnionym podróżującym z dzieckiem, ale również niewielkim grupom znajomych, którzy zdecydowali się na wspólny przejazd pociągiem. Zachowują oni przy tym swoje zniżki.

Przyczyny wzrostu cen. Według PKP Intercity, firma dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku: wzrost cen energii, modernizacja taboru i urządzeń technicznych, a także zmiana warunków współpracy partnerów regionalnych. Obecna aktualizacja, jak podaje przewoźnik, jest pierwszą systemową od 2014 roku. Od ostatniej, koszty spółki wzrosły o ponad 30% na pasażera, modernizacji taboru o ponad 140, a ceny energii o około 65%.

Ceny biletów przewoźników poza Polską były systematycznie aktualizowane, dlatego bilety na pociągi międzynarodowe, na przykład Warszawa-Berlin były czasami tańsze niż bilety regionalne, na przykład Białystok-Szczecin. Dlatego, według PKP, konieczne było uczynienie cennika bardziej realistycznym i dostosowanym do sytuacji rynkowej.

Fot. Daria Marko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*