W tej edycji 114 projektów

SBO, czyli Szczeciński Budżet Obywatelski, jest inicjatywą przeznaczoną (od 2013 roku) dla wszystkich zameldowanych w stolicy województwa Zachodniopomorskiego. Podobnie, jak i w Poznaniu, mogą oni głosować na projekty polepszania i ułatwiania życia w mieście.

Projekty podzielone są na ogólnomiejskie oraz lokalne, czyli takie dla poszczególnych dzielnic miasta. Na ich realizację przeznaczonych musi być ponad 0,5% wydatków gminy. W tej edycji szczecinianie głosować mogli na 114 projektów, 23 z nich było ogólnomiejskich, a 91 lokalnych. Wśród ogólnomiejskich wygrała inicjatywa wybudowania kładki dla pieszych na ulicy Struga oraz stworzenia wirtualnego muzeum Pogoni Szczecin. Na oba projekty zagłosowało prawie 12 tysięcy ludzi.

Tuż za tymi pomysłami znalazł się plan rewitalizacji Wieży Bismarcka, który otrzymał tylko 96 głosów mniej niż wirtualne muzeum Pogoni Szczecin. Jest to drugi rok z rzędu, w którym nie udało się dofinansowanie projektu rewitalizacji, jednak właściciel wieży na Facebooku („Ratujemy Wieża Bismarck Gocław-Szczecin”) zapowiedział, że za rok też będzie próbować.

Z ciekawszych projektów lokalnych, które zostaną zrealizowane, warto wskazać na plan rewitalizacji Wieży Quistorpa, która jest jedną z większych atrakcji północnego Szczecina. Nie do końca wiadomo, w jakich okolicznościach doszło do uszkodzenia wieży, jednak nie zmienia to faktu, że od końca II wojny światowej jest ona zrujnowana. Natomiast projektem lokalnym, który uzyskał największą liczbę głosów, jest Nasz Ocean mający na celu wybudowanie parku wypoczynkowego na Prawobrzeżu.

Na zdjęciu: wejście do Wieży Bismarcka

Fot. autor

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*