Wiele korzyści, doskonały humor

Regularna aktywność sportowa  w istotny sposób wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jest ona możliwa także wtedy, kiedy za oknem jest mróz. Trzeba jednak odpowiednio być do niej przygotowanym.

Do zajęć sportowych na dworze  trzeba się odpowiednio ubrać. Nie można zapominać o tym, aby powietrze wdychać nosem, a wydychać – ustami.  Prawidłowy oddech właściwie ogrzewa zimne powietrze,  co pozwala uniknąć przechłodzenia organizmu i takich chorób, jak zapalenie płuc. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobra pogoda. Także taka, gdy termometr wskazuje minus 15 stopni; lepiej jednak unikać silnego wiatru i śniegu.  Zadbać też trzeba o właściwy ubiór. Ochroni nas przez zimnem, a także ewentualnymi urazami. Najlepiej mieć  mieć trzy warstwy odzieży: pierwsza  to termobielizna, która pomaga odprowadzić zbędną wilgoć. Druga odpowiada za termoregulację, jednym z idealnych wariantów jest kostium. Trzecia warstwa zapewnia pełną ochronę. I, oczywiście, rękawiczki, czapki. Również warto pamiętać o tym, aby aktywność fizyczną na świeżym powietrzu poprzedzić rozgrzewką.

Szybko przekonamy się, że nawet zimą bieg lub jazda na rowerze dają nam wiele korzyści. A wśród nich także doskonały humor.

Fot. Olha Kazymyrska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*