Wiśnia przed budynkiem biblioteki CP

„Zakorzenieni w dwumieście“ – Viadrina i Collegium Polonicum wezmą udział w akcji sadzenia drzew we Frankfurcie nad Odrą i w Słubicach.

Pod hasłem „Zakorzenieni w dwumieście” w dniach 25-29 kwietnia br. w różnych miejscach Frankfurtu nad Odrą i Słubic odbywa się akcja sadzenia drzew. Dzisiaj o godz. 10 Uniwersytet Europejski Viadrina z okazji swojego 30-lecia zasadzi drzewo za budynkiem Logenhaus. Jutro o godz. 11 w Collegium Polonicum w Słubicach również z okazji 30-lecia uczelni zostanie zasadzona wiśnia przed budynkiem biblioteki. Udział w wydarzeniach wezmą prezydentka Viadriny, prof. Julia von Blumenthal, dr Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Collegium Polonicum, oraz studenci.

Nasadzenia są częścią studenckiego Tygodnia Klimatu, który odbywa się w dniach 25-29 kwietnia br. i został zorganizowany przez Samorząd Studencki Viadriny. Sadzenie drzew ma na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatu na poziomie lokalnym. Jednocześnie drzewa miejskie przyczyniają się do tego, że przestrzeń miejska staje się bardziej przyjazna do życia i podnosi jego jakość dla wszystkich.

Fot. ilustracyjne A. Czernenko https://www.cp.edu.pl/pl/public_relations/30-lat-cp/index.html