Wygrana na swoim parkiecie

Trwa dobra passa koszykarzy zespołu Biofarm Basket Poznań. W rozegranym wczoraj spotkaniu 1. ligi koszykówki męskiej zespół poznański pokonał na swoim parkiecie rywala z Kołobrzegu – Kotwicę.

W zapowiedziach przedmeczowych pisałem, że nie będzie meczów łatwych. Nikogo nie dziwi, że drużyny z dolnej części tabeli wygrywają z faworytami z górnej części tabeli. Już spotkania zapowiadał twardą i wyrównaną walkę obydwóch zespołów, a bardzo słaba skuteczność, szczególnie rzutów za 3, nie wróżyła najlepiej poznańskiej drużynie. Zespół gości był w tym względzie lepszy i po słabej w naszym wykonaniu 2. kwarcie, schodził na przerwę prowadząc 31:25. Na szczęście, poprawa skuteczności pozwoliła, po wygraniu 3. kwarty 15:10 oraz 4. kwarty 25:18, na odniesienie zwycięstwa 65:59.

BBP gra dobrze w obronie, ale nieskutecznie w ataku. Szczególnie skuteczność rzutów za 3 i 1 punkt są bolączką BBP, ale zwycięzców się nie sądzi.

Biofarm Basket Poznań : Kotwica Kołobrzeg 65 : 59 (16:11, 9:20, 15:10, 25:18). Punkty zdobyli:

– dla BBP: F. Struski 17,2×3,7 zb., P. Wieloch 13, A. Metelski 10,14 zb., M. Bręk 9, 5 zb., Sz. Ryżek 8,2×3, 5 zb., M. Kurpisz 5,1×3, P. Stankowski 2, J. Fiszer 1,

– dla Kotwicy: P. Przyborowski 17, 3×3, Ł. Bodych 15,1×3, A. Suliński 11,2×3, 7 zb., P. Dzierżak 7, P. Pawłowski 6, D. Grujić 3, 5 zb.