Z uczelni w szeroki świat mediów

W drugim dniu Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich  „Od mediów studenckich do ogólnopolskich” moderatorem był dziekan ds. studenckich dr Szymon Ossowski.

Dwie dziennikarki gazety studenckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego   „Coś nowego”, redagowanej na tamtejszym Wydziale Nauk Społecznych,  przyznały, że dziś młodzież niewiele czyta, stąd na co dzień starają się skupiać uwagę czytelników także na fotografii, filmach. Media studenckie dają szansę na spotkanie znanych osób.  Redaktorzy z tej uczelni prowadzili dyskusje m. in.  z Michałem Polem, Bartoszem Węglarczykiem, Krzysztofem Cugowskim. Czy redakcja z KUL, promująca katolicyzm otwarty i pluralistyczny, może być obiektywna? Kontrowersje wzbudziła na przykład promocja wydarzenia z Wojciechem Cejrowskim na stronie internetowej. Jest to o tyle zabawne, że osoby w to zaangażowane relacjonowały kiedyś wystąpienia publiczne Tomasza Lisa i Agnieszki Holland. Redakcja nie chce opierać się tylko na studenckich tematach, studenci piszą także o różnych dziedzinach życia publicznego.

Dr S. Ossowski, w trakcie dyskusji, stwierdził, że chciałby być świadkiem dyskusji T. Lisa i B. Wildsteina, ponieważ obu uważa za ludzi inteligentnych. Jednak polaryzacja społeczna to uniemożliwia. Ta dyskusja wywiązała się, gdy poruszono kwestię wszechobecnego hejtu w internecie.

Kolejnym prelegentem był redaktor krakowskiej gazety WUJ, która jest wydawana przez UJ.  Poruszał podobną problematykę. Redaktor naczelny naszego wydziałowego BUC-a, Patryk Domagała mówił o potrzebie wszechstronności w dzisiejszym dziennikarstwie.

Na zdjęciu: w pierwszym dniu konferencji jej gośćmi byli: red. Wojciech Bojanowski (TVN),  red. Małgorzata Mielcarek (TVN24),  Dagmara Prystacka (Volkswagen Poznań), red. Marcina Kubat (Radio Zet). Spotkanie z nim i prowadzona dyskusja zgromadziły w auli spore audytorium.  Fot. https://www.facebook.com/WNPiD/videos/vb.164920126856973/327003854840460/?type=2&theater