Zostaw swój ślad na sto lat…

… w Kapsule Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019-2119 i pozwól następnym pokoleniom odkryć naszą historię na nowo. Wygraj 3000 złotych i zaproszenie na okaziciela na uroczystość za 100-lecia!

Czy zastanawiałaś/eś się, jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Czy myślałaś/eś, co ludzie 100 lat temu myśleli o naszej współczesności? A gdyby to połączyć i zostawić nasze wyobrażenia przyszłego wieku w hermetycznej wiadomości dla następnych pokoleń? W kapsule, która w sposób nienaruszony przetrwa stulecie, by opowiedzieć naszą historię.

Kapsuła Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019-2119 to instalacja jubileuszowa przed Collegium Minus, w której 7 maja czterech rektorów uczelni współorganizujących 100-lecie złoży artefakty wybrane przez społeczność akademicką i uczestników konkursu, jako najbardziej znaczące w historii ostatnich 100 lat. Artefakty reprezentatywne dla naszej społeczności w sferach życia prywatnego i zawodowego oraz identyfikujące wyzwania i marzenia, z jakimi mierzymy się na koniec drugiej dekady XXI wieku. Niezwykle istotna dla organizatorów, obok samych artefaktów i Kapsuły Czasu, jest dyskusja na temat naszej kondycji społecznej, przeszłości i nadziei na przyszłość, dla której przestrzenią jest ogłoszony konkurs.

Co zrobić by Twój artefakt znalazł się w kapsule?
To proste! Do 2 kwietnia zaproponuj artefakt wchodząc na stronę 100lat.amu.edu.pl/kapsulaczasu . Pobierz zgłoszenie do konkursu (załącznik nr 1) i wyślij je zgodnie z regulaminem na adres 100lat@amu.edu.pl załączając wzory zgód i oświadczeń (załączniki od nr 2 -5). Liczy się pomysł i uzasadnienie. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy te najciekawsze i to Wy zadecydujecie, które z nich znajdą się w Kapsule Czasu.

Nagrody!
Laureat pierwszego miejsca w plebiscycie na artefakt Kapsuły Czasu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 złotych, ale to nie wszystko… Każdy z uczestników, którego pomysł na artefakt zostanie zrealizowany i złożony w kapsule otrzyma dwa zaproszenia. Pierwsze – na uroczystości jubileuszowe 7 maja 2019,  podczas których zostanie zakopana Kapsuła Czasu. Drugie – niezwykłe zaproszenie, na uroczystość wykopania kapsuły w dniu 7 maja 2119, które z pewnością w kilku poznańskich rodzinach będzie stanowiło najbardziej uroczą i tradycyjną pamiątkę kreatywności i zaangażowania społecznego laureata.

Harmonogram konkursu
do 2 kwietnia – zgłaszanie propozycji artefaktów do Kapsuły Czasu Uniwersytetu Poznańskiego 2019-2119
10-24 kwietnia – głosowanie internautów nad zakwalifikowanymi propozycjami
30 kwietnia – ogłoszenie listy laureatów

Organizatorem konkursu są uczelnie współorganizujące jubileusz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego.

Fot. Andrzej Piechocki