Cztery plus jeden

Kamila Zuk (POL, Polen)

Polski Związek Biathlonu ogłosił kadrę reprezentacji, która wystąpi na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Na liście znalazło się pięcioro zawodników.

Do inauguracji pozostały niespełna trzy tygodnie. Trenerzy zespołów musieli zmierzyć się z ułożeniem kadry na to wydarzenie. Szkoleniowiec obu polskich ekip – Adam Kołodziejczyk dokonał wyboru czterech biathlonistek oraz jednego zawodnika kadry męskiej.

Kwartet pań tworzą Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (na zdjęciu) i Anna Mąka, które regularnie prezentują się w zawodach Pucharu Świata oraz Kinga Zbylut startująca w zmaganiach rangi IBU Cup. Najlepszym ich wynikiem w tym sezonie jest trzynasta lokata Hojnisz-Staręgi podczas biegu pościgowego w niemieckim Oberhofie. W sztafecie Polki zajmowały miejsca 18, 17 oraz 10.

Jedynym przedstawicielem kadry męskiej jest Grzegorz Guzik. Spowodowane jest to faktem, iż w startach drużynowych reprezentacja Polski zajmowała zbyt odległe lokaty i nie zdołała wywalczyć kwalifikacji olimpijskiej. Biathloniście, reprezentującemu barwy klubu BLKS Żywiec, udało się zapunktować tylko raz w tym sezonie, w austriackim Hochfilzen, kiedy nie pudłował na strzelnicy i zajął 28 miejsce.

Przed wylotem do Chin rozegrane zostaną jeszcze zawody Pucharu Świata w Antholz-Anterselvie. W planie zmagań przewidziano biegi indywidualne, masowe oraz sztafety kobiece i męskie.

Zdjęcie Autorstwa Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=86183986

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*