Wolontariat UEFA EURO 2012

Rozpoczęła się rekrutacja do Oficjalnego Programu Wolontariatu UEFA EURO 2012. Do 30 września wszyscy chętni mogą zgłaszać się na stronie www.UEFA.com lub www.wolontariatmiejski2012.pl.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto w dniu 1 marca 2012 będzie miał ukończone 18 lat. Podstawowym warunkiem jest również komunikowanie się w języku angielskim. Żeby kandydować, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie organizacji. Można znaleźć tam dokument z informacją jak krok po kroku wypełnić aplikację. Każdemu wolontariuszowi miasto zapewni nocleg, wyżywienie, ubiór, darmowe przejazdy tramwajami i autobusami, ubezpieczenie i szkolenie, a po zakończeniu pracy wystawi stosowny certyfikat.

W Poznaniu zostanie wybranych 600 wolontariuszy po rozmowach kwalifikacyjnych, które zaplanowane są na przełom marca i kwietnia 2012. W maju natomiast rozpocznie się szkolenie, które potrwa około tygodnia w zależności od miejsc, do których będą przydzieleni wolontariusze.

Oficjalny Program Wolontariatu UEFA EURO 2012 to 6000 wolontariuszy, którzy w Polsce i na Ukrainie, w ośmiu miastach gospodarzach, na stadionach oraz w innych oficjalnych miejscach będą odpowiedzialni przede wszystkim za udzielanie informacji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*