Windy, pętle i plany

Studiuje u nas 700 studentów z niepełnosprawnościami. Współpraca z nimi jest czymś, czym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu może się pochwalić. Jest to zasługa środowiska osób z niepełnosprawności i osób, które współpracują z tym środowiskiem – mówi prof. Bogumiła Kaniewska, prorektorka UAM ds. studenckich.

W ramach projektu „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku” na UAM zostaną zamontowane windy w obiektach: Collegium Heliodori Święcicki, Collegium Novum (od strony al. Niepodległości) czy w tzw. „Koszarowcu” przy Wydziale Prawa i Administracji. Aule wydziałów: Chemii, Biologii, Matematyki i Informatyki oraz Studiów Edukacyjnych zyskają osiem pętli induktofonicznych dla osób z niepełnosprawnością słuchu. – System induktofoniczny to tak naprawdę kawałek miedzianego drutu, który zainstalowany jest dookoła sali. Jest to o tyle ważne, aby wygłuszyć dźwięki napływające do aparatów słuchowych studentów i nakierować słyszenie na głos mówcy – podkreślała Anna Rutz, pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami. Na Kampusie Ogrody powstaną plany tyflograficzne, które ułatwią studentom niewidomym i słabowidzącym orientację przestrzenną.

Między innymi o tym była mowa podczas niedawnej konferencji „Uczelnia otwarta dla wszystkich uczelnią na miarę XXI wieku” w Auli Lubrańskiego.

Fot. Adrian Wykrota („Życie Uniwersyteckie”

Cały artykuł dostępny na Uniwersyteckie.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*